05377879525

Müşteri Destek

aymmakine@gmail.com

E-Mail Adresi

08:00 - 20:00

Çalışma Saatleri


HAFRİYAT İŞLERİ

Aym Makine Hafriyat İşleri

 

 

Hafriyat, binaların yapım aşamasından bir önceki zemin kazı işlemlerine verilen genel addır. Güvenlik önlemleri alınarak, iş güvenlik kuralları çerçevesinde yapılır. Kazı, yıkım ve taşıma işlerinin hepsini kapsar. İş makineleriyle kazılan ve yıkılan bina molozlarının yüklenmesi, taşınması, nakledilmesi ve başka bir alana boşaltılması, hafriyat alanına girer. Hafriyat işleri inşaat yapım sektöründe ilk basamağı oluşturur. İnşaat alanlarındaki kazı ve yıkım çalışmaları sonucunda oluşan molozun alandan uzaklaştırılması, hafriyat çalışmaları kapsamında gerçekleştirilir.

Hafriyat çalışmalarında yapılan kazı işlemeleri temel, çukur, kanalizasyon gibi risk oluşturabilecek bölgelerde gerçekleşir. Riskli bölgelerde yapılacak her çalışmanın iş güvenliği ve genel güvenlik prosedürlerine uyularak yapılması gerekir. Büyük iş makineleri yardımıyla yapılan kazı işlemleri, alanlarında uzman teknik personel tarafından yapılır. Modern yapılaşma için altyapı çalışmalarının profesyonel yöntemlerle ve planlı olarak yapılması gerekir. Hafriyat firmaları tarafından zemin etütlerinin yapılması, inşaat alanlarının jeolojik ve zemin fizibilite işlemlerinin, resmi prosedürlere uygun olarak takip edilmesi, şehirleşme süreçlerindeki en önemli kısmı oluşturur.

Aym Makine hafriyat işlemlerinin tüm süreçlerinde, bünyesinde yer alan ekipmanlar, iş makineleri ve tam donanımlı araç filolarıyla hizmet veriyor. Deneyimli ve eğitimli teknik ekiplerle, profesyonel olarak işleri planlı olarak gerçekleştiriyor. Sektörde 27 yıllık tecrübe ve birikimle hafriyat alanında öncü olan firma, kurumsal olarak çalışıyor.

 

 

Hafriyat İşlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kazı işleri sırasında çıkan hafriyat atıkları zararlı kimyasal madde içerebilir. Bu zararlı atıklar çevre ve canlı sağlığını tehdit edecek unsurlar içerebilir. Hafriyat işlerinin mutlaka yetkili ve uzman firmalar tarafından yapılması gerekir. Kazı öncesinde yapılacak zemin analizleri ve etütleriyle, oluşabilecek risklere karşı önlemler alınır. Hafriyat atıkları belli yönetmeliklere uyularak alandan uzaklaştırılır ve ilgili bölgeye kontrollü olarak aktarılır.  Hafriyat araçları arasında JCB, bobcat, kamyon, traktör, silindir, manitou, yükleyici, ekskavatör, skreyper ve buldozerler yer alır.

İstanbul hafriyat firmaları içinde yer alan Aym Makine, şehir içinde ve Türkiye genelinde çalışma faaliyetlerini sürdürüyor. Tam donanımlı araç filolarıyla hafriyat hizmeti ve profesyonel ekipleriyle Türkiye geneline, kiralama alanlarında kurumsal olarak hizmet veriyor. Araç seçiminin doğru yapılması iş yükünün ve maliyetin azalmasını sağlar. İhtiyaç duyduğunuz hizmete yönelik analiz ve değerlendirme sonucunda en uygun araç, ekip ve ekipman yönlendirmesi, Aym mühendislik hizmetleri arasında yer alıyor.

 

Hafriyat İzni Nedir?

 

 

Tüm hafriyat alanlarında yapılacak işlemler sistematik ve planlı olarak yapılır. Kontrolleri tamamlanan ve yeterlilik dereceleri kanıtlanmış araçlarla, hafriyat atıklarının taşınması sırasında, gidilecek güzergâh boyunca da risk durumu söz konusudur. Ağır tonajlı iş makinelerinin yollara ve çevreye zarar vermesi söz konusudur. Bu zararların oluşmaması ve risklerin giderilmesi için Aym makine hafriyat firması lisanslı, izin belgeli ve deneyimli ekiplerle çözüm ortağınız oluyor.

Hafriyat alanı kazıları, bina yıkımları, çıkacak atıkların taşınması için resmi kurumlardan her aşama için izin alınması yetki belgelerinin tam olması gerekiyor. Eyüpsultan hafriyat firmaları ile ilgili talepleriniz Aym hafriyat tarafından kurumsal olarak karşılanıyor.

Hafriyat işlemlerinin taşıma dâhil tüm aşamaları için resmi kurumlardan, çevre bakanlığının zorunlu tuttuğu izinlerin ve belgelerin alınması, işlem sırasında hazır tutulması gerekiyor. İş başlamadan önce dilekçeyle inşaat sahasının ruhsatları, hafriyat sahiplerinin vergi levhası, daha öce alınmış olan hafriyat taşıma izin belgeleri, taşıyıcı kurumun vergi levhası, taşıyıcı araçların ruhsat ve plakalarının yazılı olduğu belgeler, hologramların beyan edilmesi suretiyle gerekli olan resmi izinler alınıyor. Aym Makine tüm izin ve resmi süreçleri hızla tamamlayarak, belgeleri tam ve eksiksiz olarak işlemleri gerçekleştiriyor.

 

Hafriyat Taşıma İzin Belgesi Nedir?

 

Hafriyat sırasında yapılacak kazı çalışmaları sonucunda açığa çıkarılan yıkıntı, moloz ve atıkların resmi yönetmeliklerde belirtilen hükümlere göre bildirilmesi ve belgelendirilmesi gerekmektedir. Hafriyat süreçlerinin tüm aşamaları, ilgili kurumlar tarafından takip edilir. Hafriyat iş makinesi kiralama, kullanma ve kullandırma işlemlerinde de bu resmi bilgilendirme ve belgelendirme zorunlu olarak yapılmaktadır. Taşıyıcıların atıkları ne şekilde taşıyacağı, nereye nakledeceği ve hangi alana aktaracağı belgelendirilmek zorundadır. Taşıma belgeleri, kabul belgeleri, atık taşıma fişleri ve hologramlarının resmi kurum ve kuruluşlardan alınması ve kullanılması da zorunlu prosedürler arasında yer alır.

Resmi kurumlarca verilen izin belgeleri 2 yıllık süreç boyunca geçerli olup süre bitiminde yenilenmesi gerekir. Belge alım işlemlerinde araç bilgileri ve plakaları da belgelerde yer alır. Gerekli uygunluk kontrolünden geçen araçlara izin verilerek kullandırılır. Hafriyat kamyon kiralama işlemlerinde kullanılacak taşıyıcı damperli kamyonların ral kodu 1028 sarı renkte ve yazıları tam olması gerekir. Hafriyat araçlarında merkezi araç takip sistemi zorunluluğu bulunur. Atık yönetimi otomasyon projesine uyumlu olarak özel takip kitlerinin, araçlarda takılı olması da zorunlu şartlar arasında yer alır.

 

Hafriyat Taşımada Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Hafriyat alan firmalar taşıma işlemlerini, teknik bilgi ve ekipmanlar açısından tam yeterli olarak, donanımlı araç filolarıyla gerçekleştirmek zorundadırlar. Taşıma sırasında dikkat dilmesi ve takip edilmesi gereken birçok teknik detay bulunur. Öncelikli olarak hafriyat alanının güvenliği resmi olarak yapılması gereken ilk iş olarak yer alır. Alanda ve taşıma işlerinde çalışacak tüm ekibin güvenliğiyle birlikte çevre halkının güvenliğinin de korunması ve gözetilmesi gerekmektedir. Yüklenici firma olarak hafriyat taşımacılığı yapan firmanın, iş güvenlik uzmanları tarafından gerekli güvenlik koşulları sağlanmalıdır. Tüm güvenlik önlem ve tedbirleri alınarak işlemler gerçekleştirilmelidir.

Gaziosmanpaşa hafriyat firmaları ile yapılacak işlerinizde profesyonel ekip ve donanımlı araç filolarıyla Aym Makine yetkili olarak hizmet sağlar. Hafriyat alanları izinleri kolaylıkla alınarak, atık taşıma izinleri, plakaları resmi kurumlara işlenmiş olarak tüm izin belge ve yetkileri tam olarak hizmet veriyor. Firma çalışanları, iş makinesi kullanıcıları özel eğitimli ve sertifikalı olarak görev yapıyor. Resmi kurumlar, özel sektörlere yönelik çalışacak ekiplere eğitimler vererek sertifikalandırıyor ve bu eğitimli kişilerin riskli alanlarda çalışmalarına izin veriyor. Firma çalışanları sertifikalı, eğitimli ve alanlarında uzman olan ekiplerden oluşuyor.

İş Makinesi Kiralama İşlemleri

 

 

Bilimsel gelişmeler ve teknolojik çalışmalar iş makinelerinin yüksek performanslı ve kapasiteli olarak üretilmesini sağlamıştır. İnşaat sektöründe iş yükünü azaltan ve verimi yükselten birçok teknik araç kullanılıyor. Emek ve zaman tasarrufu yaparak, kaliteli iş elde edilmesini sağlayan iş makineleri, hafriyat işlemlerinde büyük kolaylık sağlıyor. Hafriyat, kazı, altyapı, taşıma ve uzaklaştırma işlemlerinde otomasyonlu tekerlekli veya paletli iş makineleri, forkliftli araçlar, yüksek güce sahip delici ve kırıcılar insan gücü kullanmadan hızlı olarak tüm işlerin tamamlanmasını sağlıyor.

Aym Makine teknolojik araç parkuru, yeni nesil iş makineleri kirama konusunda profesyonel olarak hizmet veriyor. Türkiye geneline teknolojik ekipman, son model ve yenilikçi taşıyıcı araçlar ve teknik personel istihdamı yapıyor. İş güvenlik prosedürlerine uygun çalışma prensibiyle çalışarak teknik destek hizmeti sağlıyor. Farklı ve nitelikli işlerde araç satın alma maliyeti, her projede değişeceği için satın alma yerine kirama işlemleri, daha düşük maliyetlerle yapılabiliyor. Kiralama hizmeti içerisinde araç bakımı, onarım ve personel istihdamı yer alıyor. Kısa süreli bütün işlerde kiralama işlemleri daha düşük bütçeler oluşturuyor.

İnşaat temel kazıları, kanalizasyon ve yol yapımları, tünel ve köprü yapım işleri gibi tüm işlere uygun ağır iş makineleri kullanmak için kiralama yapılıyor. Büyük ölçekli işlerde uygun araç ve ekipman kullanmak birçok giderin azalmasına sebep oluyor.

Araç takip sistemli iş makineleri ve belgeli kamyon kiralama hizmeti Aym Makine tarafından hızlı, sorunsuz ve ekonomik olarak gerçekleştiriliyor.

 

Hafriyat İşlemlerinde Kiralanan İş Makineleri

 

 

JCB Kepçe Kiralama Hizmeti: Ağır iş makinelerinde hafriyat alanlarında sıklıkla tercih edilen ve kullanılan JCB kepçelerdir. JCB kepçelerin birçok avantajı bulunuyor. Kiralama yöntemiyle yükleme, boşaltma ve kazma işlemleri kolaylıkla ve düşük maliyetlerle gerçekleştirilir.

 • Kontrolü kolaylıkla yapılan araç, hassas kumanda kolu ile operatör kullanımını kolaylaştırır.
 • 4 ve 6 vites seçenekleriyle alternatif oluşturur.
 • Yüksek manevra kabiliyeti ile sahada hız ve zaman kazandırır.
 • Her zemine uyarlanabilen ve sabitlenebilen ayak sistemi performansını artırır.
 • Derinlik kazma kabiliyeti yüksektir. 5 metrenin üzerinde kazım işlerinde mükemmel sonuç verir.

Bayrampaşa hafriyat firmaları ile ilgili taleplerinize Aym Makine en kısa sürede profesyonel ve düşük maliyetli çözümler sunarak destek oluyor.

Ekskavatör Kiralama Hizmeti: Hafriyat, kum, toprak, moloz ve çakıl yükleme, kazma ve kanal açma, yükleme gibi çok fonksiyonel kullanım alanlarına sahip ekskavatör, tüm yükün kolaylıkla ve zorlanmadan kaldırılmasında da avantaj sağlıyor. Derinliklerde başarılı olan kazı işlemlerini çabuk ve pratik olarak tamamlıyor.

 • Ana makineye eklenebilir özellikleriyle her iş alanında kullanılabiliyor.
 • Palet veya teker üzerinde sabitlenen şasiler yer alıyor
 • Motor gücüyle dönerek çalışıyor.
 • Ekonomik bütçeler oluşturuyor.
 • Kiralanan araçlar faturalandırdığı için giderden düşülerek vergi kazancı sağlıyor.
 • Kiralama hizmeti içinde personel giderleri, bakım ve servis masrafları dâhil olduğu için plansız ödeme yaratmıyor.
 • Yakıt harcamaları gider olarak gösterilebiliyor.

Kiralama yöntemiyle hafriyat, kazı, taşıma alanlarında farklı birçok marka ve makine, iş ayrıcalıklarına göre  kiralanabiliyor. Sultangazi hafriyat firmaları ile ilgili isteklerinizde Aym Makine geniş makine parkuru ve izinli araçlarıyla kiralama yaparak ekonomik hizmet sağlıyor.

 

Bobcat Kiralama Hizmeti: Çalışma sıkıntısı olan tüm sahalarda mükemmel performansıyla işlerin tamamlanmasını sağlar. Tüm zorlu zeminlere uyumlu olarak çalışır. Yüksek manevra ve hareket yeteneği en zor işlerde bile hızlı sonuç sağlar.

 

 • İnşaat, fabrika, okul, hastane gibi geniş kapasiteli işlerde pratik çözüm sunar.
 • Tüm hafriyat kaldırma işlerini kusursuz olarak gerçekleştirir.
 • Taşıma, aktarma ve boşaltmada yüksek hıza sahiptir.
 • Kırma, kazma, kanalizasyon işlemlerinde üstün verimlilik gösterir. 
 • Çevre ve saha düzenlemede kullanılır.

 

 

 

Mini ekskavatör, kamyon ve traktör, silindir ve süpürge, manitou kiralama hizmetleri Aym makine tarafından kullanıcı operatörleriyle birlikte sunuluyor. Beşiktaş hafriyat firmaları taleplerinizi düşük bütçeler, kurumsal hizmet ve ekonomik çözümlerle sağlanıyor. İş durumuna, saha ölçülerine ve işin niteliklerine uygun geniş seçenekli araç filosu ve teknik personel desteği sağlanıyor.

 

Hafriyat Birim Fiyatları Nedir

 

Hafriyat işlerinde birim fiyat belirlenmesi için öncelikle talep olduğunda keşif yapılarak rapor oluşturuluyor. Keşif mühendis ekiplerle sağlanıyor. Metraj hesaplanması, kazı alanlarının hesaplanması, kalıp ve iskele ihtiyaçları, çıkacak atık ve moloz miktarı, kullanılacak araç çeşitleri ve özelliklerinin belirlenmesi, kaç kişi istihdam edileceği gibi değişkenler hesaplanıyor. Hafriyat işleri birim fiyatları tüm değişkenler netleştirildikten sonra detaylı olarak belirleniyor. Kullanılacak iş makinesinin veriminin hesaplanması da kiralama maliyetini düşüren etkenleri oluşturuyor. İşe en uygun makine seçimi sağlanıyor. Taşıma metresi, kaldırma ve yükleme kapasiteleri, kazı alanında yapılacak işlemler, dolgu, kanalizasyon, altyapı gibi alanların malzeme maliyeti hesaplanması birim fiyatını belirleyen kalemleri oluşturuyor.

 

Aym Makine keşif sonrasında ihtiyaca uygun personel, araç ve malzeme seçenekleriyle ekonomik ve kaliteli hizmet sağlıyor.

 

 

 

AYM MAKİNE KİRALAMA şehirlerin yapılanmasında mega ve çağdaş kentlerin oluşmasında gerek alt yapı gerekse üst yapı yapımında sektörde ilk sıralarda yer almaktadır.

Mahalli köy idarelerinden,mega kentlere kadar her bölgede sağlam bir alt yapının oluşması,zemin hazırlığı,hafriyatının alınması,mevcut zeminin sıkıştırılması ve çıkan hafriyatın döküm sahasına nakledilmesinde AYM MAKİNE ekip ve ekipmanları,profesyonel kadrosu ile hizmet vermektedir.

Firmamız yapılacak işin durumuna göre türkiyenin her bölgesinde her şehrinde faaliyet göstermektedir.İşin yapımından önce işinde uzman teknik personelimiz mevcut sahanın zeminini jeolojik durumunu inceleyip uygun ekip ve ekipmanı tesbit eder.

AYM MAKİNE KİRALAMA Kurulduğu günden bu güne kadar sürekli gelişen yenilenen ve inovasyonu bırakmayan deneyimli güler yüzlü personeli ve çağa uygun teknolojik ekipman ile sektörde isminden sıkça söz ettirmektedir.

  AYM MAKİNE KİRALAMA olarak alt yapının yapılması,üst yapı yapımı,bina ve fabrika yıkımları,çevre düzenlemesi ve buna bağlı işlerde kiralık iş makinelerimiz ve kamyonlarımız ile sektörde çözüm ortağınız olmaya devam edeceğiz.

Hızlı iletisim
 • 05377879525
 • 05377879525
 • aymmakine@gmail.com
Kalite ve Güvenin Tek Adresi
Hızlı iletisim